اتاق خواب ایده آل

نویسنده: فائزه استبرقی
منبع: وبسایت چیدانه

اتاق خواب مکانی برای رسیدن به آرامش برای هر شخصی می باشد و طبیعتا دکوراسیون آن در خانه بسیار حائز اهمیت است.در این متن به بررسی نکاتی که برای داشتن یک اتاق خواب ایده آل و آرامش بخش  وجود دارد می پردازیم:

دیوارپوش-اتاق خواب ایده آل-بازار مبل امام علی

دیوارپوش

راه های مختلف برای زیباترنمودن دیوارهای اتاق خواب استفاده ازدیوارپوش های جدید، کاغذ دیواری ها، رنگ آمیزی های متنوع و قاب های عکس، تصاویر ترسیمی می باشد.رنگ و طرح اتاق خواب نباید چشم را خسته کند.درواقع برای طرح دیوار باید رنگی انتخاب شود که فرد بعد از گذراندن یک روز پرمشغله با وارد شدن به آن به آرامش برسد.رنگ کردن دیوار و نصب استیکر که اصولا مناظر طبیعت، گل ها و دریا می باشند، زیبایی اتاق خواب را دو چندان می کند.البته بعضی افراد که توجهی به دیوار ندارند با رنگ آمیزی رنگ سفید و با قراردادن وسایل مختلف در اتاق باعث دیده نشدن دیوار می شوند.

اشیای جذاب-اتاق-خواب-ایده-آل-بازار-مبل-امام-علی

اشیای جذاب در اتاق خواب

برای اینکه بتوانیم اتاق خواب جذاب تری داشته باشیم با استفاده از قاب عکس‌های دلخواه با اندازه‌ها و اشکال متفاوت روی دیوار و با در نظرگرفتن حفظ تناژ رنگ و هارمونی با بقیه اشیای موجود می توانیم به فضا زیبایی خاصی ببخشیم.

میز-آرایش-آینه-اتاق-خواب-بازار مبل امام علی

میز آرایش و آینه در اتاق خواب

انتخاب یک میز آرایش شیک و زیبا و ظریف به خصوص در اتاق خواب های کوچک تاثیر زیادی در چیدمان و دکوراسیون اتاق خواب خواهد داشت.

اتاق-خواب مستر-اتاق-خواب-ایده-آل-بازار مبل امام علی

دکوراسیون اتاق خواب مستر

اتاق والدین یا اتاق مستر،یکی از فضاهای کاملا شخصی است. ابتدا نقطه کانونی اتاق خوابتان را مشخص کنید.تخت خواب، میز آرایش زیبا، پرده یا دیوار پشت تخت؟ نقطه کانونی شی بزرگیست که به عنوان مرکز توجه در دکوراسیون اتاق جای می گیرد و بقیه تحت تاثیرآن چیدمان می شوند. بهترین نقطه کانونی دراتاق خواب ها تخت خواب می باشد.البته محل قرارگیری تخت خواب نیزبسیارمهم است.بهترین مکان قراردادن تخت در اتاق خواب جلوی بزرگترین دیوار اتاق است که دراتاق های مختلف نیز متفاوت است.استفاده از میز کنار تختی و آباژور کنار تخت خواب هم به سادگی تقارن در دکوراسیون به کمک می کند و هم مکانی برای دسترسی آسان برای قراردادن وسایلی از قبیل ساعت زنگی، عینک مطالعه در اختیار شما قرار دهد. درهنگام چیدن وسایل به نزدیکی کلید پریز به وسایل توجه داشته باشید. برای مثال کنار تخت خواب و میز توالت باید پریز برق وجود داشته باشد.

کفپوش-اتاق خواب-ایده آل-بازار مبل امام علی

کفپوش اتاق خواب

گزینه های زیادی در انتخاب کفپوش ها وجود دارد که بسته به سلیقه افراد متفاوت است.هرکدام از گزینه ها مزایایی خاص و برای فضایی مناسب هستند.برای اتاق خواب گرم و نرم موکت،کفپوش مناسبی است.  چوب و پارکت نیز از سنگ و سرامیک گرم تر و مناسب تر است.

سرویس بهداشتی-اتاق-خواب-ایده-آل-بازار مبل امام علی

سرویس بهداشتی در اتاق خواب

هر روز که از خواب بیدارمی‌شویم به اولین جایی‌ که پا می‌‌گذاریم سرویس بهداشتی است.پس می‌‌بایست این مکان را به محلی مطبوع تبدیل کنیم.امروزه مفهوم سرویس بهداشتی از حالت سنتی‌ آن فاصله گرفته و بیشترجنبهٔ شخصی‌ پیدا کرده، به‌طوری که سرویس بهداشتی و حمام بخشی از اتاق خواب تلقی‌ شده که امکاناتی را دراختیار فرد قرارمی‌‌دهد.طراحی حمام در اتاق خواب می تواند به گونه ای باشد که باعث آسودگی خاطر گردد.

گیاهان-در-اتاق-خواب-اتاق خواب ایده آل بازار مبل امام علی

گیاهان در محیط اتاق خواب     

امروزه اکثرمردم نداشتن حیاط و بالکن و کوچک بودن فضای آپارتمان را بهانه کرده و نگهداری گل‏ ها و گیاهان رها کرده اند غافل از اینکه فواید آن را بدانند.

چند دلیل نگهداری از گیاهان در اتاق خواب

تصفیه هوای اتاق

شادی آور

از بین برنده خستگی و سرماخوردگی

 

 

 

 

 

 

 

0

گذاشتن دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اتاق خواب ایده آل

اتاق خواب ایده آل

اتاق خواب ایده آل

اتاق خواب ایده آل

اتاق خواب ایده آل
اتاق خواب ایده آل
Jamshid Behboudi PGMA +989307990795 info@pgma.ir