مبل استیل

این مقاله را تا انتها مطالعه بفرمائید. مبل استیل چیست؟ به طور کلی مبلمان‌های موجود در بازار بر اساس ساختمانشان به سه دسته تقسیم می‌شوند. مبل استیل، مبل کلاسیک و مبل راحتی. همانطور که می‌دانید در ساختمان مبل راحتی از تخته استفاده می‌شود و قسمت اعظم مبل راحتی را پارچه تشکیل می‌دهد. اما قسمت اعظم مبل استیل را کلاف آن نشکیل می‌دهد. به همین دلیل مبل استیل سنگین‌تر و مقاوم‌تر از مبل راحتی است. جنس چوب کلاف مبل استیل بسته به نوع و قیمت آن می‌تواند چنار، چوب‌سفید،گردو و راش باشد. که بهترین چوب برای استفاده در مبل استیل، چوب گردو و راش است. معمولاً در کلاف مبل استیل کنده‌کاری‌هایی نیز وجود دارد که به آن منبت می‌گویند. اغلب مبلمان‌های استیل دارای تاج نیز هستند که قسمت اعظم کنده‌کاری‌ها روی تاج این محصولات انجام می‌شود. مبلمان استیل غالباً ۹ نفره است شامل یک کاناپه‌ی سه نفره، چهار مبل و دو صندلی میزبان. البته اقسامی از این مبل نیز هفت‌نفره‌اند.  همانطور که ذکر شد مبل استیل به دلیل کلاف محکم و سنگین، رنگ‌کاری، و منبت‌کاری به مراتب مستحکم‌تر و گران‌تر از مبل راحتی است. و اگر مشکلی در میزان هزینه برای خرید مبل و فضای مورد نیاز ندارید، پیشنهاد ما استفاده از مبل استیل است. لازم به ذکر است که مبلمان‌های کلاسیک نیز دارای کلاف مستحکم و باکیفیتی می‌باشند.
در خرید مبل استیل حتماً به جنس کلاف به کار رفته، کیفیت پارچه و فوم آن توجه داشته باشید. ضمناً مبلمان‌های استیل دارای تشک دوبل می‌باشند و بزرگترین مزیت مبل‌های تشک دوبل بر مبل‌های یک‌تکه و ساده این است که اگر ابر و اسفنج یا فنر تشک این مبل‌ها بخوابد و از بین برود، می‌توان به جای تعمیر کل مبلمان فقط تشک آنها را تعمیر کرد. ضمن اینکه معمولا دور تشک دوبل، زیپ بزرگی دوخته شده است و شما می‌توانید در صورت کثیف شدن پارچه، خیلی ساده آن را از تشک جدا کنید و بشویید. در آخر این‌که از مراکز شهری مهم تولید مبل استیل می‌توان به شهرهای تویسرکان، ملایر ، تبریز و قم اشاره نمود.
در بازار مبل امام علی سعی و کوشش شده که مبلمان استیل بر اساس بهترین نوع و بهترین رنگ بر اساس نیاز مشتری تولید شود .
پیش از پرداختن به این‌که کاربرد مبل استیل چیست؟ باید توضیحی برای مبل استیل ارا دهیم. مبل استیل به گونه‌ای از مبلمان اطلاق می‌شود که قسمت اعظم و ساختن اصلی آن را کلاف چوبی تشکیل داده است. در اغلب‌ مبلمان‌های استیل از کنده‌کاری نیز استفاده می‌شود که عموماً در قسمت تاج این محصول است. مبلمان استیل اغلب ۹ نفره شامل یک کاناپه و چهار مبل و دو صندلی میزبان است. در صورتی که مبلمان راحتی غالباْ هفت نفره شامل یک کاناپه‌ی سه نفره و یک دو نفره و دو مبل است. در مبلمان راحتی بیشتر از پارچه استفاده شده و از چوب فقط برای ساختمان مبل استفاده می‌شود که آن هم معمولاً در زیر پارچه پوشانده می‌شود. اما مبل استیل تلفیقی از پارچه و کلاف می‌باشد. چوب استفاده شده در مبل استیل معمولاً از چوب‌های باکیفیت گردو و راش می‌باشد. اما چوب استفاده شده در مبل راحتی غالباً چوب سفید و الوار است. خب شاید از خود بپرسید که کدام یک می‌تواند گزینه‌ی بهتری برای منزل شما باشد و اصولاً کاربرد مبل استیل چیست؟
اگر مبل ارزانتر و اقتصادی‌تری می‌خواهید مبل راحتی مناسب‌تر است و اگر به دنبال یک مبل لوکس و زیبا هستید مبل استیل انتخاب بهتری‌ است. اگر دوام و مقاومت مبلمان نیز برای شما حائز اهمیت است. باز هم مبل استیل از هر جهت مقاومتر و بادوامتر از مبل راحتی است. اگر به دنیال یک مبل غیر رسمی و به اصطلاح خودمانی می‌باشید مبل راحتی گزینه مناسبی است و اگر پرستیژ مبلمان برای شما مهم است و مبل را جزئی از زندگی خود می‌دانید مبل استیل را پیشنهاد می‌کنیم. در صورتی که فضای محدودی در منزل خود دارید مبل راحتی می‌تواند بهتر از مبل استیل باشد. چون مبلمان استیل به دلیل ابعاد بزرگتر و ۹ نفره بودن نیاز به فضای بیشتری دارد.در هر صورت چه در انتخاب مبل استیل و چه در انتخاب مبل راحتی باید به کیفیت محصول انتخاب شده توجه کرد تا بتوانید با توجه به هزینه و بودجه‌ی خود بهترین انتخاب را داشته باشید.
0

Leave a Reply

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *